Etapp 4 avklarad med trditionsenligt långbord med klubbens medlemmar. I år blev det restaurang i Halmstad centrum där mat inmundigades och prisutdelning för placering och andra välförtjänta prestationer.

Alf som genomför sitt (som han tror) 31:a O-RIngen prisades för sitt nit med en ny stol att sitta på, årets LFK:medlem Stefan fick en regnponcho för sin formidabla felgissning av placeringar. Han hamnade 78 platser bättre än vad han trott från början, förmodligen helt ovetandes om bra form. Mats gissade helt rätt med sin placering 5, och Clyde var hack i häl med 2 plaser ifrån, där finns det självinsikt om formen.

Klubben har med dagens etapp haft 25 st klubbmedlemmar som sprungit alla eller någon etapp. Ett gott facit och visar att O-Ringen i Halland lockat. Tävlingen är nu uppe i nästan 21 000 unika deltagare under veckan, en fantastisk siffra…

Nu ser vi fram emot upplösningen under slutetappen under morgondagen.

 

 

Pin It on Pinterest